![xios aug13](https://www.rolloutvs.com/wp-content/uploads/2023/07/xios-aug13.jpg)
ALKINOOS IOANNIDIS
Ο Αλκίνοος Ιωαννίδης, μαζί με την ιστορική μπάντα του, ρίχνει με τον πιο συγκινητικό τρόπο την αυλαία του Μουσικού Φεστιβάλ Χίου στις 13 Αυγούστου στο Θέατρο «Μίκης Θεοδωράκης» στην περιοχή Καστρομηνά. Δύο δεκαετίες μετά τις πρώτες τους κοινές εμφανίσεις και την ζωντανή ηχογράφηση στο θέατρο του Λυκαβηττού, οι σπουδαίοι μουσικοί Σταύρος Λάντσιας (πλήκτρα), Μιλτιάδης Παπαστάμου (ηλεκτρικό βιολί), Γιώτης Κιουρτσόγλου (ηλεκτρικό μπάσο) και Μιχάλης Καπηλίδης (ντραμς) συναντιούνται και πάλι επί σκηνής για μία ηλεκτρική γιορτή με αγαπημένα τραγούδια, απρόσμενες διασκευές και αυτή την ολοζώντανη επιβεβαίωση της σχέσης μεταξύ των μουσικών και του κοινού, που συμβαίνει σε κάθε εμφάνιση του αγαπημένου τραγουδοποιού. Μια πολύτιμη μοιρασιά ψυχής που όλοι χρειαζόμαστε.
Μιλτιάδης Παπαστάμου: ηλεκτρικό βιολί
Γιώτης Κιουρτσόγλου: ηλεκτρικό μπάσο
Μιχάλης Καπηλίδης: τύμπανα
Αλκίνοος Ιωαννίδης: ηλεκτρική κιθάρα, φωνή
Σχεδιασμός φωτισμών: Μαρία Βενετάκη
Παραγωγή: Roll Out Vision Services
Επιμέλεια παραγωγής: Αθύρ
13 Αυγούστου, στις 9.00μ.μ.
Θέατρο «Μίκης Θεοδωράκης»
στην περιοχή Καστρομηνά, Χίος
ΠΡΟΠΩΛΗΣΗ
TICKET SERVICES
– Τηλεφωνικά: 210 7234567
– Online: www.ticketservices.gr
ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ ΠΥΞΙΔΑ
– Απλωταριάς 34, Χίος, τηλ. 22710 26666